Ježci HMHC Jestřábi Přelouč
3:2 sam. náj.(1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
pá 20. 10. 2023 19:00 @ Heřmanův Městec, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Trojkův parádní nájezd připsal do tabulky rezervě 2 body

Chlumec a o 4 dny později Přelouč. Těžká zkouška pro omlazený B tým, který se letos pyšní zvednutou formou. Do zápasu již trenér Vajda mohl plně počítat s pomocí juniorů a též některých hráčů A týmu. A hrálo se v pátek, pěkně pod světly.

Ježci HM B vs HC Jestřábi Přelouč   3:2 ss  (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0 - 2:1)

Sestava : Menc (Padyšák) – Holý, Trojek – Zmek, Kovář – Bohatý , Pavlíček – Škoda, Novelinka, Blažek – Čejgl , Bohm , Novák – Kopriva, Kozel, Macháček – Řivnáč

Zápas začal a tím začal festival spálených šancí, kdy naše střelecké pokusy připomínaly spíše zkušební střelbu chudých plantážníků při obraně svého pole. Míčky létaly, ale spíše do zámeckého parku, než aby ohrozili Motyčku v soupeřově kleci. Na druhé straně musel několikrát prokázat pružnost a neskutečnou formu, která trvá už minimálně 22 let, mladík Petr Menc, jenž se ve svých 5 desítkách let pohybuje a chytá lépe, než ¾ mladých nadějných brankářů. Přelouč moc šancí neměla, ale zaručeně byly daleko více nebezpečné, než ty naše. Klíč byl jediný, mířili mezi tyče. Bylo proto až neuvěřitelné, že svou přizemní střelu, která připomínala spíše nepovedenou pomalou nahrávku, namířil JARDA NOVÁK přesně a díky tomu otevřel skóre zápasu – 1:0. Hosté mohli kontrovat zanedlouho, když je výborným pasem zpoza naší brány našel Matěj Bohatý, naštěstí zkušený Menc Matěje a nás podržel.

Druhou třetinu se nám nevedlo dle očekávání. Do obrovské šance se sice prodral nebezpečný Blažek, ale trefil jen náruč Motyčky. Nedáš - dostaneš, míček si vzal na čepel Příhoda a svou střelou překonal Mence v brance - 1:1. Obrovskou příležitost pak měl opět Blažek, ale místo Škody zvolil pas před branku na Novelinku, ten byl však pokrytý. Jak se proměňuje únik ukázal Čermák, který se prodral zleva až k Mencovi a trefil se pěkně pod beton – 1:2.

Změna sestavy a přerozdělení hráčů přineslo obrovskou porci nátlaku, především Bohm, Kozel a Čejgl začali vařit zajímavý guláš. Nic to však nepřineslo, Motyčka odolával. My jsme však slavili, že jsme konečně naplno trefovali branku a né návštěvníky parku. Na konci třetí třetiny se při hře v šesti přece jen podařilo srovnat. PETR BLAŽEK v pádu dokázal překonat Motyčku podruhé a poslal nás do prodloužení. Před ním však ještě musel Menc předvést parádní skluz, díky kterému se míček nedostal za jeho záda.

Prodloužení moc kreativit nepřineslo, soupeř už pomaličku odpadal a my jsme se až příliš moc báli, že bychom mohli ukončit prodloužení a neužít si tak dramatické chvíle při nájezdech.

• V prvním nájezdu šel na věc Čejgl, rameny rozhodil nejen Motyčku, ale i sám sebe a míček tak nerozvlnil síť.
  • Hostující Kazimír zkusil kličku, ale kdepak, na Mence si nepřijdeš vlažným tempem.
  • Novelinkova střela zápěstím ve druhé sérii však taky nic nepřinesla.
  • Čermák z Přelouče Mence sice překonal, ale až po jeho skvělém vypíchnutí, takže gól být uznán nemohl.
  • Novák vyzkoušel opět střelu k tyči, ale Motyčka si s tím opět poradil.
  • Šmíd sice branku Mence trefil, ale naštěstí pouze její horní tyčku.
  • Tak přišel Pan Kozel, LUKÁŠ KOZEL, který sice také trefil tyč, ale naštěstí na správnou stranu a Motyčka tak lovil míček ze sítě poprvé.
  • Jenže Přeloučský Slanina, ač to vypadalo, že se spíše vrací zpět k modré, trefil horní růžek branky Péti Mence a začíná se nanovo.
  • Příhoda a Macháček svůj nájezd neproměnili.
  • To TOMÁŠ TROJEK svým nájezdem zapůsobil tak, že si možná vyslouží divokou kartu na penalty hokejbal pro zvané a nedal Motyčkovi šanci.
  • Když pak Menc svůj nájezd chytil, mohli jsme naplno slavit.
  • Přelouč poražena, ale takovou dřinu nemá ani motor bez oleje.

Hodnocení trenéra Lukáše Vajdy:

„Kdyby mi před zápasem někdo řekl, že budeme mít dva body, tak to beru všema deseti. Při zápase to už tak nebylo. Konečně jsme sice začali střílet, ale pro změnu jsme nechali mířidla doma. Hromadily se nám též individuální chyby, ale to už ke hře, emocím a vývoji zápasu patří. Opět musím vyzdvihnout mladé kluky; Holého, Zmeka, Kováře a hlavně i Matěje Řivnáče, kteří se nebojí a prezentují se velmi dobrým výkonem. Soupeři děkujeme za skvělý zápas a přejeme mu hodně štěstí do dalších kol.“