HBC Hradec Králové 1988Ježci HM
1:4(1:0, 0:1, 0:3)
so 21. 10. 2023 14:00 @ Hradec Králové, Liga starších žáků - Čechy Východ / Základní část

Marodka starší žáky nezastavila

V sobotu se na hřišti Hradce Králové odehrál souboj o druhou příčku regionu východ. Sestava starších žáků doznala značných změn, když hned pětice hráčů základní sestavy byla omluvena z důvodu nemoci či zranění. Trenér Jiří Kozel, tak musel šáhnout do rezerv.

HBC Hradec Králové 1988 vs Ježci HM  1:4 (1:0, 0:1, 0:3), střely 25:14

Ježci nastoupili s devíti hráči a od začátku rozehráli s Piráty taktickou bitvu. Nikam se příliš netlačili a všechny míčky, které převezli přes červenou čáru, okamžitě nahazovali na brankáře domácích ve snaze vybojovat co nejvíce vhazování u soupeře a vytvořit si šanci právě tímto způsobem. Prvním úspěšným zásahem se však prezentovali domácí a právě ze standartní situace, ze které chtěli překvapit oni. Po vyhrané buly nedal šanci brankáři Ježků M. Čtvrtečka.

Druhá třetina již přinesla daleko vyrovnanější hokejbal a Ježci si dokázali vytvořit i tlak, ale oba brankáři byli pozorní a nedovolili soupeřům skórovat ani v přesilových hrách. V poslední minutě prostřední části šlo na hřiště to nejlepší co nabízela sestava Ježků a bylo vyrovnáno, když po přesně vyhrané buly M. Tlapákem přesně uklidil do brány T. ROZTOČIL - 1:1.

Třetí část přinesla asi největší překvapení v podobě zdání, že Ježci jsou na tom lépe fyzicky a svého soupeře začali přehrávat i v jeho třetině, když se k tomu přidal rychlý kontr, který proměnil M. MAREČEK, šance Ježků na zisk bodů značně poskočily - 1:2. Další gól navíc přidal debutující mladší žák J. ROŽEK po skvělé přihrávce T. Roztočila - 1:3. Dál už Ježci zcela rezignovali na nějaké útočení a veškerou aktivitu nechali na soupeři, který si pod tíhou utíkajícího času nevěděl rady. V brance navíc kraloval pozorně chytající D. ŠULC a tak tečku za zápasem udělal M. KÁPIČKA, který trefil prázdnou branku soupeře - 1:4.

Trenér Jiří Kozel:Po páteční sérii omluvenek mi nebylo úplně nejlíp. Doplnili jsme však tým o mladší žáky a ty se šance nezalekli. Před zápasem jsem klukům říkal, že mně je úplně jedno kdo chybí a kolik nás je, že jsem přijel do Hradce vyhrát, chtěl jsem je tím hlavně vyburcovat a dokázat jim, že já ve výhru věřím. Celý zápas jsme odehráli neskutečně takticky a to co jsme předvedli v samotném závěru byla úplná paráda, protože jsme až na nějaké střely z dálky soupeři nedali šanci.

Sestava: Šulc, Vašáková – Mareček, Roztočil, Kápička, Štefek, Kozel, Kuklík, Mataj, Tlapák, Rožek