Ježci HMSK Hokejbal Letohrad B
5:3(0:1, 1:0, 4:2)
ne 19. 11. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Důležité 3 body pro ježčí rezervu

Po týdnu pauzy se předvedlo ježčí béčko, které mělo důvodů vyhrát více než dost.

Jedním z prvních důvodů bylo zajisté spravení si nálady, po velmi nevydařeném zápase v Hradci Králové, dalším důvodem byl vyrovnaný bodový stav obou celků v tabulce, obě týmové rezervy měly po jedenácti bodech a dělily se o 5. a 6. místo. No a nakonec měli Ježci Letohradu co vracet, po vzájemném duelu z prvního kola, kdy Letohrad uhájil domácí pevnost vítězstvím 4:2. I v tomto duelu se však výhry dočkal domácí celek a Ježci tak potvrdili, že z Heřmanova Městce se budou body odvážet těžko!

Ježci HM B vs SK Hokejbal Letohrad B    5:3  (0:1, 1:0, 4:2)

Do první třetiny vlétli Ježci s velkou chutí, neboť dobře věděli, že mají co napravovat. Velmi omlazený ježčí tým, za který nastoupilo 5 juniorů a dva dorostenci, z nichž Jakub Málek si odbyl dokonce premiérový zápas za muže, měl o něco více ze hry a především první dvě formace měly zcela viditelnou územní převahu. Svou chuť do hry však domácí nedokázaly proměnit v žádnou vstřelenou branku. Naopak ke konci první třetiny nabídly soupeři přesilovou hru. Letohradu chvíli trvalo než se dokázal popasovat s bránící čtveřicí, nakonec přeci jen 7 vteřin před koncem našli hosté způsob nejen na bránící hráče, ale nekompromisním “vykejřem” si poradili i s bezmocným Petrem Novelinkou - 0:1. Do šaten se tedy šlo lépe hostům.

Prostřední část přinesla velmi vyrovnanou hru. Nikdo nezaostával a napilno měli oba dva brankáři. Ježci se stále snažili o vyrovnání a snaha přinesla své ovoce. Když si do dvacáté minuty nenašel slibnou šanci žádný z útočníků domácích, musel vše na sebe vzít obránce Tomáš Trojek, postavil se na buly a i přes prohru si míček dokázal vybojovat a zakončit mezi betony Manučarjana - 1:1. Trojek svou aktivitu zesiloval, až mu vysloužila rovnou čtyři trestné minuty. Pro domácí tak začala opravdová zkouška jejich fyzické připravenosti, naštěstí i díky obětavému výkonu Petra Novelinky si do třetí třetiny přenesli vyrovnaný výsledek.

Ve třetí části se začínalo od nuly, tento stav však nevydržel dlouho a již v čase 31:04 vsítil svůj první gól v mužské soutěži druhý nastupující dorostenec Matěj Řivnáč - 2:1. Tento šikovný mladík zůstal při chuti a v čase 35:54 rozvlnil síť podruhé - 3:1, na oba góly asistoval Martin Čejgl. O sedm minut déle využil soupeř znovu přesilovou hru a vykřesal naději - 3:2. Snížení přimělo hosty k riskantnímu kroku v podobě odvolání brankáře, to vcelku rychle potrestal Patrik Škoda a opět bylo odskočeno na rozdíl dvou branek - 4:2. Letohrad neskládal zbraně a nepřestával ztrácet své naděje na vyrovnání, v čase 43:22 snížil stav utkání Moravec na ten nejužší rozdíl jednoho gólu - 4:3. Místo závěrečné minuty plné snahy vyrovnat nabídl Letohrad domácím přesilovou hru, kde vymetl pavučinky hostující branky čtyřbodový Martin Čejgl - 5:3. Na gól mu přihrál symbolicky Matěj Řivnáč a kruh se uzavřel. Co myslíte, nevzniklo v tento moment nové výbušné duo Martin a Matěj?

Lukáš Vajda, trenér týmu:Zápas to byl těžký, soupeř hrál systematicky a když už jsme se dostali do pásma, chyběla nám přesnost v koncovce. Třetinu třetí jsme však zvládli velmi dobře, především duo Čejgl + Řivnáč byli opravdu vidět. Jsem rád, že se nám daří mladou krev zapojovat, což ponese své ovoce především do budoucna. Soupeři děkujeme a přejeme mnoho zdaru do nového roku.

Sestava: Novelinka, Padyšák - Kovář, Holý - Trojek, Zmek - Bohatý, Čapka - Bičík, Blažek, Hladký - Čejgl, Řivnáč, Škoda - Málek, Drápalík, Kopriva J.